PLAZMA KESİM

Plazma ile kesme metodu iletken metallerin kesiminde kullanılan termal bir kesme yöntemidir. Kesme, basitçe, torç içinde akan gaza enerji verilerek kısmen iyonlaştırılması (plazma haline dönüştürülmesi), oluşturulan yüksek sıcaklıktaki plazmanın da gaz akışı etkisi ile nozul ağzından pozitif kutup olan malzemeye yönelmesi, malzemeyi ergitmesi ve ergiyen malzemenin akan gazın jet etkisiyle itilerek uzaklaştırılması ile gerçekleştirilir.

İLETİŞİM

AVANTAJLARI

Her türlü metallerde üstün kesim kalitesi ile kullanılabilen plazma kesim sistemleri, fire vermeden ve uzmanlık gerektirmeden işlemlerin yapılabilmesini sağlamaktadır.

Plazma kesme sistemlerinin kesim hızlarının yüksek olması, daha kısa sürede daha fazla üretim elde edilmesini sağlamaktadır. Geleneksel yöntemlerin kesme hızı ile karşılaştırıldığında daha yüksek bir hıza sahip olan plazma kesme sistemleri, bu özelliği ile işçi maliyetlerini de düşürmektedir. Çünkü az işçi ile çok üretim yapılmasını sağlamaktadır.

MALİYET AVANTAJI

Yüksek bir verimliliğe sahip olan plazma kesme sistemleri, düşük miktarlar ile daha fazla üretim yapılabilmesini sağlamaktadır.

Kullanım Avantajı

Her türlü metallerde üstün kesim kalitesi ile kullanılabilen plazma kesim sistemleri, fire vermeden ve uzmanlık gerektirmeden işlemlerin yapılabilmesini sağlamaktadır

Üretkenlik Avantajı

Üstün teknolojik yöntemler ile sunulan plazma kesme sistemleri, en iyi kesim kalitesini sunar.